| agrawalswapnil22@gmail.com |
Leading Manufacturers, Exporters, Wholesaler, Retailer and Trader of Dried Reetha Nut, Dry Shikakai Pods and Whole Dry Amla from Janjgir-champa.
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Dried Pod |
| Color | Brown |
| Processing | Sun Dried |
| Moisture | Low |
| Grade | Natural |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage | Hair Care |
| Quality | Premium |
| Packaging Type | PP Bags |
| Packaging Size | 5kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Dried Pod |
| Color | Brown |
| Processing | Sun Dried |
| Moisture | Low |
| Grade | Natural |
| Shelf Life | 12 Months |
| Application | Herbal Hair Care |
| Quality | Premium |
| Packaging Type | PP Bag |
| Packaging Size | 5kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Dried Fruit |
| Color | Brown |
| Processing | Sun Dried |
| Moisture | Low |
| Grade Standard | Natural |
| Shelf Life | 12 Months |
| Application | Herbal |
| Quality | Premium |
| Packaging Type | PP Bags |
| Packaging Size | 5kg / 25kg |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.