| agrawalswapnil22@gmail.com |
Leading Manufacturers, Exporters, Wholesaler, Retailer and Trader of Dried Figs Anjeer, Large White Kabuli Chana, Premium Badam Almonds, Premium Chironji Seeds, Premium Makhana Fox Nuts, Salted Pista Pistachios, Seedless Kishmish Raisins and W320 Kaju Cashew Nuts from Janjgir-champa.
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Dried |
| Texture | Soft |
| Taste | Sweet |
| Moisture | Controlled |
| Processing | Sun Dried |
| Grade Standard | Premium |
| Shelf Life | 9 Months |
| Storage | Cool Place |
| Packaging Type | Vacuum |
| Packaging Size | 1kg / 5kg / 10kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Whole |
| Color | White |
| Size | Large |
| Protein | Rich |
| Moisture | 12% |
| Processing | Cleaned |
| Grade | Premium |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | PP Bag |
| Packaging Size | 25kg / 50kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | California Almond |
| Grade | 20/22 - 25/27 |
| Form | Whole |
| Taste | Naturally Sweet |
| Moisture | Low |
| Processing | Handpicked |
| Shelf Life | 12 months |
| Storage | Cool & Dry |
| Packaging Type | Vacuum / PP Bag |
| Packaging Size | 1kg / 5kg / 10kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Form | Whole |
| Color | Cream |
| Taste | Nutty |
| Moisture | Low |
| Processing | Cleaned |
| Grade Standard | Premium |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage/Application | Sweets |
| Packaging Type | Vacuum |
| Packaging Size | 1kg / 5kg / 10kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Size | Medium/Large |
| Color | White |
| Texture | Crunchy |
| Moisture | Low |
| Processing | Roasted/Raw |
| Grade | Premium |
| Shelf Life | 9 months |
| Usage/Application | Snacking |
| Packaging Type | PP Bags |
| Packaging Size | 1kg / 5kg / 10kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Salted |
| Shelf Life | 12 Months |
| Form | Whole |
| Shell | Natural |
| Taste | Crunchy |
| Moisture | Low |
| Processing | Roasted |
| Grade | Premium |
| Packing Type | Vacuum |
| Packing Size | 1kg / 5kg / 10kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Seedless |
| Color | Golden/Black |
| Taste | Sweet |
| Moisture | Controlled |
| Processing | Cleaned |
| Shelf Life | 9 Months |
| Grade | FAQ/Premium |
| Application | Snacking |
| Packaging Type | PP / Vacuum |
| Packaging Size | 1kg / 5kg / 10kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Grade | W320 |
| Form | Whole |
| Color | Creamy White |
| Taste | Mild Sweet |
| Moisture | Low |
| Processing | Cleaned |
| Shelf Life | 12 Months |
| Quality | Premium |
| Packaging | Vacuum / Tin |
| Packing Size | 1kg / 5kg / 10kg / 25kg |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.