| agrawalswapnil22@gmail.com |
Leading Manufacturers, Exporters, Wholesaler, Retailer and Trader of Khas Khas Poppy Seeds, Natural Alsi Flax Seeds, Natural Sunflower Seeds, Premium Chia Seeds and Raw Pumpkin Seeds from Janjgir-champa.
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Whole |
| Color | White |
| Texture | Fine |
| Moisture | Low |
| Processing | Cleaned |
| Grade Standard | Premium |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage/Application | Cooking |
| Packaging Type | Vacuum |
| Packaging Size | 1kg / 5kg / 10kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Whole |
| Color | Brown |
| Omega | Rich |
| Moisture | Low |
| Processing | Cleaned |
| Grade Standard | FAQ |
| Shelf Life | 9 Months |
| Usage/Application | Health Food |
| Packaging Type | PP Bag |
| Packaging Size | 5kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Raw |
| Color | Black/White |
| Protein | High |
| Moisture | Low |
| Processing | Cleaned |
| Grade Standard | FAQ |
| Shelf Life | 9 Months |
| Usage/Application | Snacks |
| Packaging Type | PP Bag |
| Packaging Size | 5kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Whole |
| Color | Black |
| Fiber | High |
| Moisture | Low |
| Processing | Cleaned |
| Grade Standard | Premium |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage/Application | Superfood |
| Packaging Type | PP Bag |
| Packaging Size | 5kg / 25kg |
| Business Type | Manufacturer, Exporter, Supplier, Retailer, Trader |
| Type | Raw |
| Color | Green |
| Protein | High |
| Moisture | Low |
| Processing | Cleaned |
| Grade | Premium |
| Shelf Life | 9 Months |
| Usage | Healthy Snack |
| Packaging | PP Bag |
| Packing Size | 1kg / 5kg / 25kg |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.